הכירו את חמדאן בן מוחמד בן ראשיד אל מכתום נסיך דובאי

השייח' חמדאן בן מוחמד בן רשיד אל מכתום, יליד 1982, הוא נסיך הכתר של דובאי שבאיחוד האמירויות הערביות. חמדאן מוכר בכינויו "פאזה", כשתחת שם עט זה מפרסם את השירים שכותב.

קורות חייו

ילדותו וחינוכו

חמדאן למד בדובאי בבית הספר לבנים "ראשיד". בהמשך למד חמדאן בבית הספר לממשל של דובאי. את לימודיו המשיך בבריטניה כשהוא מסיים אותם באקדמיה הצבאית המלכותית בסנדהרסט ב-2001. לאחר 2001 המשיך אף ללמוד בבית הספר לכלכלה של לונדון.

תפקידים

ב-2006 מונה חמדאן ליו"ר הרשות המבצעת של דובאי. בתחילת 2008 הוכרז חמדאן כיורש העצר של דובאי. שנה לאחר מכן מונה חמדאן לנשיא אוניברסיטת חמדאן בן מוחמד סמארט, כשהוא גם משמש כיו"ר מוסד שיח מוחמד בן ראשיד ליזמים צעירים. תפקידים נוספים בהם מחזיק כוללים גם עמידה בראש מפעל השייח מוחמד בן ראשיד ליזמים צעירים, חלק ממועצת הספורט בדובאי ונמצא בוועד מרכז האוטיזם של דובאי.

חמדאן הוא האישיות שהחלה ביוזמה להפוך את העיר דובאי ל"עיר הנתינה העולמית ומרכז הסובלנות והחמלה". במסגרת יוזמה זו מקדם חמדאן פעילות של שמירה על הטבע וניקיון סביבתי באזור המפרץ הפרסי. בשנים האחרונות ייסד חמדאן את פרס חמדאן לצילום שהחל להיות מחולק מ-2011. לקראת 2020 היה חמדאן חלק מהמשלחת של דובאי ליריד העולמי אקספו 2020.

משפחתו של חמדאן ותחביביו

חשבון האינסטגרם של חמדאן כולל, נכון ליוני 2019, כ-8.2 עוקבים. חמדאן מפרסם בחשבונו תמונות אודות תחביביו – תמונות של בעלי חיים ובעיקר אריות, בזים וגמלים, שירה, ספורט אתגרי, צילום והרפתקאות.

במאי 2019 נשא חמדאן לאישה את השייח'ה בינט סעיד בין תאני אל מקטום. ביום בו נישא לה נישאו גם שני אחיו. נטען כי הנישואים נועדו להזים את השמועות כי חמדאן הוא ביסקסואל.

פעילויות נוספות שחמדאן אוהב הן רכיבה על סוסים כשהוא משתתף בתחרות שבוע אקוסט המלכותי, צניחה חופשית וצלילה באזור פוג'אירה. חמדאן מוכר גם ככותב שירה רומנטית ופטריוטית. את שיריו מפרסם, כאמור, תחת שם העט פאזה.

ב-2014 זכה חמדאן במדליית הזהב במשחקי הרכיבה העולמיים שנערכו בצרפת. בנוסף, היה חמדאן חלק מקבוצת רכיבה שזכתה במדליית הזהב הקבוצתית בתחרות של 2012. ב-2010 זכה חמדאן במדליית ארד. בתחרות ב-2016 הוביל חמדאן קבוצה של חמישה רוכבים מאיחוד האמירויות בתחרות שנערכה בסמורין.

בשיתוף

שירותי הגירה מתקדמים

דילוג לתוכן