כרטיס סים

אנחנו לא עושים צעד בלי הטלפון הנייד שלנו וגם כשאנחנו טסים לחו"ל לחופשה, אנחנו חייבים להישאר מחוברים ומקושרים. למגיע לאיחוד האמירויות ניתנת האפשרות להפעיל את אופציית הנדידה בטלפון שלו ולהמשיך להשתמש בו כאילו היה בארץ. האפשרות השנייה היא להצטייד בכרטיס סים מקומי ובמספר חדש שישמש אותו במשך שהותו באמירויות. למי שבוחר באפשרות השנייה כדאי לבטל את אפשרות הנדידה (Roaming) טרם ההמראה אחרת ירשם כרטיס הסים אצל מפעיל מקומי ברגע הנחיתה באמירויות.

באיחוד האמירויות יש כ-250 טלפונים על כל 100 תושבים. יותר טלפונים מאנשים המוחזקים על ידי כ-85% מתושבי המדינה. נראה שרק לתינוקות אין טלפון אחד או יותר. למעשה זהו שיעור החזקת הטלפונים הניידים בין הגבוהים בעולם.

הרשת הסלולארית באיחוד האמירויות

קיימות שתי שיטות של תקשורת סלולארית – GSM ו-CDMA. באיחוד האמירויות, בדומה לרוב מדינות העולם וגם בישראל, משתמשים בשיטת ה-GSM. בכל מקרה, כדאי לבדוק טרם היציאה שהטלפון אכן עובד בשיטה הזו ובמיוחד אם אתם מגיעים לאמירויות מארה"ב שם חלק מספקיות התקשורת משדרות בשיטת ה-CDMA.

בשטחים המאוכלסים באיחוד האמירויות קיימת קליטה ברשתות מהדור 2G, 3G, 4G. גם הרשת של הדור החמישי זמינה כבר בחלק מהאזורים באיחוד האמירויות.

מפעילי תקשורת סלולרית באיחוד האמירויות

באיחוד האמירויות פועלות שתי מפעילות של תקשורת סלולארית. המפעילה האחת היא דו (Du) שפועלת מדובאי והשנייה והוותיקה יותר היא אטיסלט (Etisalat) הפועלת מאבו דאבי. שתי החברות פרוסות בכל רחבי איחוד האמירויות.

לשתי החברות המפעילות יש חברות בת המפעילות ספקיות וירטואליות המיועדות לצעירים. לדו יש את Virgin Mobile שבה כל הפעולות מתבצעות דרך אפליקציה. ל-Etisalat יש את Swyp שמציע גם היא לבצע את רוב הפעולות באופן מקוון.

אם יש אפשרות, כדאי לברר עם המקומיים איזה רשת עדיפה באזור בו אתם מתכוונים לשהות.

בשטחים המאוכלסים באיחוד האמירויות קיימת קליטה ברשתות מהדור 2G, 3G, 4G. גם הרשת של הדור החמישי זמינה כבר בחלק מהאזורים באיחוד האמירויות.

תוכניות לתיירים

למפעילה Du יש שלש תוכניות של ייעודיות לתיירים המגיעים לאיחוד האמירויות. שלשת התוכניות כוללות תשלום מראש עבור בנק של דקות שיחה ונפח גלישה.

  1. 500MB גלישה + 20 דקות שיחה. התוכנית תקפה ל-7 ימים ועלותה 55 AED
  2. 2GB גלישה + 40 דקות שיחה. התוכנית תקפה ל-14 ימים ועלותה 75 AED
  3. 5GB גלישה + 50 דקות שיחה. התוכנית תקפה ל-14 ימים ועלותה 110 AED

בעת כתיבת המאמר לא היה ניתן לגשת לאתר של Etisalat. נעדכן ברגע שיהיו לנו הנתנים.

איך נרשמים לאחת המפעילות

רישום לאחת המפעילות עשוי להיות כרוך בהצגת מספר מסמכים כמו כרטיס חיוב או כרטיס אשראי שהונפק על ידי ה-GCC, תעודת זהות או תעודת תושב של האמירויות ולפעמים נדרש גם להציג חוזה עבודה בתוקף. הגשת הבקשה נעשית באופן מקוון, בחנויות של החברות הספקיות וניתן אף להירשם בחלק מהקיוסקים הממוקמים בקניונים.

כרטיס סים בתשלום מראש (Pre-Paid)

מי שנוסע לטייל באיחוד האמירויות או שנוסע לתקופה קצרה מסיבה אחרת, יעדיף לקנות סים מקומי שהשיחות בו משולמות מראש. את כרטיסי הסים האלו ניתן לקנות בדוכנים של ספקיות התקשורת אשר ממוקמים בכל רחבי המדינה ובקיוסקים הממוקמים בקניונים. גם את רישום הסים ניתן לעשות בדוכני מכירה אלו או בדרך מקוונת באמצעות האפליקציה של הספק.

מספרי הטלפון באיחוד האמירויות

איחוד האמירויות נחלקת לאזורי חיוג על פי הנסיכות אליה מחייגים. אזורי החיוג הם: 04 לדובאי, 02 לאבו דאבי, 06 לעג'מן, 06 לשארג'ה ואם אל קוויין, 07 לראס אל חיימה ו-09 לפוג'יירה.

הקידומות של מספרי הטלפון הניידים משתנים על פי המפעיל: 050, 054, ו-056 שייכים למפעילה Etisalat ואילו 052, 055 ו-058 שייכים ל-Du.

על מנת להתקשר למספר באיחוד האמירויות כשנמצאים מחוצה לה יש להקיש את קידומת המדינה שהיא 971+. לאחר הקשת קידומת המדינה יש להשמיט את הספרה 0 מקידומת המפעיל.

חוקים הקשורים בטלפונים ניידים

בדיוק כמו בישראל, גם באמירויות אסור השימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה ומי שנתפס עלול לספוק קנס כבד מאד.

האנשים באיחוד האמירויות קנאים מאד לפרטיות שלהם ולכבודם. אז כשמסתובבים באמירויות כדאי מאד להימנע מצילום של אנשים ללא אישור מפורש מהם, שיתוף של סרטים או תמונות ללא אישור מפורש של המצולמים בהם וכן רצוי מאד להימנע מצילום של בנייני ממשלה, מתקנים צבאיים ומבנים בעלי זהות פוליטית כלשהי.

 

בשיתוף

שירותי הגירה מתקדמים

דילוג לתוכן