דירה בפרויקט היוקרה החדש של דובאי

פרויקט המגורים OPUS בדובאי נחשב לאחד מהפרויקטים היוקרתיים במדינה. הפרויקט נעשה בתכנונה של האדריכלית המנוחה זאהה חדיד.

פרויקט OPUS הינו פרויקט תחת יוזמה של חברת Omniyat – חברת יזמות נדל"ן הפעילה באזור המפרץ הפרסי. הפרויקט נמצא על קו המים של תעלת דובאי באזור ה-Business Bay שנחשב לאחד מאזורי העסקים המרכזיים באיחוד האמירויות.

המבנה בפרויקט יכלול כ-20 קומות וזאת בנוסף לשבע קומות תת קרקעיות, ככשטחו הכולל יהיה כ-85 אלף מטר רבוע. שני חצאי המבנה יתנשאו על אטריום בקומת הקרקע שמגיע לגובה של ארבע קומות המחבר אותם באמצעות גשר עליון בן גובה של שלוש קומות. משרדה של חדיד המנוחה יהיה אחראי גם לתכנון הפנים בפרויקט ובו יהיו פריטי ריהוט של האדריכלית.

אדריכלות הפרוייקט

המבנה נראה כקוביית זכוכית רחבה שבמרכזה חצוב חלל גבוה המתנשא לגובה של שמונה קומות ונראה נוזלי. אופי המבנה מהווה דוגמה לשאיפה להפוך אותו בראש ובראשונה למבנה אייקוני.

מהדי אמג'אד, יו"ר ומנכ"ל חברת Omniyat, אמר למגזין האינטרנט Archdaily כי ההתייחסות לפרויקט OPUS הייתה כמו ליצירת אמנות ייחודית. אמג'אד הוסיף כי "העיצוב מכיל את האיכות האינטנסיבית ויוצאת הדופן של זאהה, מבטא רגישות פיסולית וממציא מחדש את שיווי המשקל שבין המוצק והחלל, השקוף והאטום, חוץ ופנים".

המחירים בפרוייקט

חדרי המלון והדירות בפרוייקט מנוהלים על ידי רשת המלונות הבינלאומית ME. המחיר למטר רבוע הינו כ-39 אלף שקלים. מחיר דירה בעלת שטח של 76 מטר רבוע מתחיל ב-2.93 מיליון שקלים, כשבהשוואה לתל אביב מדובר במחיר שלא נחשב לגבוה.

פרוייקט OPUS יודע להעניק מגוון רחב של שירותים שאת חלקם לא תמצאו בתל אביב. מגורים בפרוייקט כוללים שמירה ואבטחה 24 שעות ביממה, שירותי חנייה, שירותי קונסיירז', חדר כושר, ספא ובריכות מחוממות. לדיירים תהה גישה ישירה למרכז עסקים, מסעדות, בתי קפה ולאונג'ים בקומות הקרקע ובגג המבנה.

מי יהיו השכנים?

משרדה של זאהה אינו המשרד היחיד הבינלאומי שפועל במדינה. ישראלים שיגיעו בעתיד יוכלו להתרשם ממבנים ממספר פירמות אדריכלים מובילות בעולם וזאת לצד מסגדים, מבנים ישנים ומונומנטים ידועים דוגמת המגדל הגבוה בעולם הבורג' חליפה והמלון הגבוה בעולם – בורג' אל ערב.

בשיתוף

שירותי הגירה מתקדמים

דילוג לתוכן