הנורמליזציה מתקרבת – בשבוע הבא תצא טיסה מסחרית ראשונה לאיחוד האמירויות

להודעה כזאת חיכינו. ארצות הברית הודיעה כי ביום שני בשבוע הבא תמריא מישראל הטיסה המסחרית הראשונה לבירת איחוד האמירויות אבו דאבי. בטיסת אל על, שתבצע את הטיסה, יהיו נציגים מהמשלחות הישראליות והאמריקניות. מאיר בן שבת, היועץ לביטחון לאומיי וראש המועצה לביטחון לאומי, יעמוד בראש המשלחת הישראלית.

מלשכתו של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, נמסר כי ראש המל"ל יעמוד בראש המשלחת לשם קידום הנורמליזציה בין איחוד האמירויות לישראל. את המשלחת האמריקנית יוביל רוברט אובריאן, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב וג'רארד קושנר, היועץ הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

עוד נכתב בהודעה שיצאה מלשכת ראש הממשלה כי : "השיחות באבו דאבי יתמקדו בדרכים לקידום שיתופי פעולה במגוון תחומים כגון תעופה ותיירות, סחר, כלכלה ופיננסים, בריאות, אנרגיה, ביטחון ועוד. למשלחת יצטרפו נציגים ממשרדי ממשלה שונים, ובראשם מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה שירכז את הנושא הכלכלי, מנכ"ל משרד החוץ, מנכ"ל משרד הביטחון, ראש רשות התעופה האזרחית ועוד". נראה שלמשלחת יצטרפו גם מומחים מתחומי החלל, התעופה, הבנקאות והבריאות.

עוד נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "המשלחת הישראלי תפעל, יחד עם צוות אמריקני ועם צוות מקביל של איחוד האמירויות, לקדם את השלום והנורמליזציה בן ישראל לאיחוד האמירויות". לדבריו, "זהו הסכם היסטורי. הוא יביא למנועי צמיחה. הוא יכול לעזור להביא לפריחה כלכלית בכלל, ובפרט בתקופת הקורונה. אני מקווה שמדינות נוספות באזורנו יצטרפו למעגל השלום. אני מקווה שגם אזרחי ישראל יוכלו לבקר בקרוב גם בדובאי, גם באבו דאבי. יש הרבה מה לראות שם".

בסוכנות הידיעות AP ציינו כי קיום הטיסה יכול להעיד כמה על תמיכה של ערב הסעודית בהסכם. עד עכשיו, לא הביעו הסעודים התלהבות ולא  אישרו שיאפשרו לישראל ולאיחוד האמירויות להשתמש במרחב האווירי שלה לצורך טיסות ביניהן. אם הסעודים לא יאשרו טיסות במרחב האווירי שלה, יאלצו חברות התעופה לטוס במסלול אחר ומסוכן יותר אשר יעבור מעל תימן והמפרץ הפרסי.

בשיתוף

שירותי הגירה מתקדמים

דילוג לתוכן